Herojai tapo legendomis – tradicinės VU Filosofijos fakulteto pirmakursių krikštynos

IMG_9649xx

Pirmakursių krikštynos – tai ypatingas renginys, kurio metu metaforiškai iš vadinamojo „fux‘o“ tampama tikru pirmakursiu. Turbūt Lietuvoje nerastumėme aukštosios mokyklos, kurioje šis tradicija tapęs įvykis nebūtų organizuojamas. Įprastai, per pirmakursių krikštynas miesto gatvėse sunku nepastebėti energingai bėgiojančių ir smagias keistenybes darančių „fux‘ų“, atkreipiančių tiek gyventojų, tiek turistų dėmesį.

Kasmet Vilniaus universiteto Studentų atstovybės Filosofijos fakultete tradiciškai organizuojamos VU FsF pirmakursių krikštynos šiemet buvo organizuojamos spalio 9 dieną. Po vasaros pabaigoje įvykusios „fux‘ų“ stovyklos herojais tapę pirmakursiai siekė legendos statuso. Į Bursų kiemą susirinkęs gausus „fux‘ų“ būrys krikštynas pradėjo rimta gaida – priesaikos sakymu. Jos turinyje atsispindėjo vertybės, nuo kurių gyvenimas universitete yra neatsiejamas.

Davę priesaką ir pasiskirstę komandomis, dalyviai energingai puolė ieškoti punktų pagal suteiktas užuominas. Kiekviename punkte pirmakursių laukdavo iš komforto zonos skatinančios išeiti nuotaikingos užduotys, iš kurių visos reikalavo ne tik galvos pasukimo, tačiau ir komandinio darbo. Vienaip ar kitaip, pirmakursių krikštynų pagrindinė mintis ir yra dar labiau suartinti jauniausius Universiteto bendruomenės narius. Būtent tokie renginiai leidžia suprasti, kad studijų metas įtraukia ne vien kasdienį sėdėjimą prie knygų, tačiau ir naujas pažintis bei smagiai praleistą laiką su kurso draugais.

„Buvo itin smagu! Kadangi kūrybingos užduotys orientacinėse žaidynėse labai suartino komandą, su visais susibendravau. Be to, turėjau puikią galimybę aplankyti tas Vilniaus vietas, kuriose dar nebuvau. Nors oro sąlygos nebuvo puikiausios, tai netrukdė turėti nuostabią nuotaiką ir patirti nuotykių!“ – taip krikštynas mini vienas iš dalyvių – kriminologijos studentas Šarūnas Lekstutis.

Krikštynomis taip pat buvo patenkinti ir jas organizavę vyresniųjų kursų studentai. Pagrindinis už renginio išpildymą atsakingas asmuo, VU SA FsF organizacinės srities koordinatorius Dainius Jasiulionis, negaili pozityvių komentarų: „Labai sužavėjo pirmakursių užsidegimas krikštynų metu, tačiau didžiausią įspūdį paliko momentas, kai po orientacinių žaidynių į Bursų kiemą grįžę „fux‘ai“ pradėjo organizatoriams skanduoti „ačiū“ – tai buvo labai miela.“

Šių metų pirmakursių krikštynos skaičiuoja jau daugiau nei savaitę, kai baigėsi, tačiau tiek pirmakursių, tiek organizatorių širdyse jos paliko begalę malonių prisiminimų. Tikimės, jog legendomis tapę jauniausieji VU FsF studentai išpildys visus savo lūkesčius ir pasieks dar didesnių aukštumų!