Į Filosofijos fakultetą atkeliauja nauja herojų karta!

Straipsniui

Rugpjūčio 24–26 dienomis pirmakursių stovykloje „From 00 to Hero“ savo jėgas išbandė naujieji Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto (VU FsF) studentai. Pirmakursiai susipažino ne tik su būsimaisiais paskaitų kolegomis, bet ir su dėstytojais, o įdomybių pilną studentišką gyvenimą pajuto įvairių kūrybinių užduočių bei rungčių dėka.

Į Ignalinoje esančią Kiškių stovyklavietę nuvykę pirmakursiai tris dienas gyveno 2000-ųjų atmosfera. Nors aplinka priminė praeitį, gautoji informacija buvo orientuota į dabartį. Beveik šimtas pirmakursių klausėsi paskaitų apie Fakulteto tradicijas, akademinę bei socialinę informaciją pradedantiems studijas nuo nulio. Netrūko ir pokalbių, per kuriuos pirmakursiai diskutavo su VU Studentų atstovybės Prezidentu E. Kinderiu apie tai, kuo gi universitetas skiriasi nuo mokyklos, o su dėstytojais bei vyresnių kursų studentais jie kalbėjosi apie studijų lūkesčius, artėjančius sunkumus bei tikrus išgyvenimus studijų metu.

Po pačios stovyklos jaučiausi labai pavargusi, bet ir pilna gerų įspūdžių. Tikrai nesigailiu atvažiavusi. Labiausiai tikėjausi susipažinti su naujais žmonėmis ir tai išpildžiau“ –  apie stovyklą kalbėjo pirmakursė Emilija, o būsimas sociologas Adomas pašmaikštavo ir palygino stovyklą su visų studentų trokštamu maistu: „Pirmakursių stovykla tarsi močiutės cepelinai panaikino prastą nuotaiką ir paliko norą gauti vis daugiau ir daugiau“.

Šių metų stovyklos koordinatorės Beatos Jasiulevič teigimu, stovykla buvo didžiulis iššūkis visiems – tiek organizatoriams, tiek pirmakursiams, tačiau veikiant bendrai kartu rezultatas buvo puikus – „Geriausias dalykas buvo matyti pirmakursių šypsenas bei jų užsidegimą dalyvauti įvairiose veiklose – tai yra geriausias rezultatas mums kaip vadovams“.

Dėkojame visiems prisidėjusiems prie šios stovyklos, o pirmakursiams siūlome pratęsti nuotykius dalyvaujant integracijos savaitėje. Programą rasite http://www.studentauk.vu.lt/fsf.