Kaip nepasiklysti per egzaminų laikymo laikotarpį

14188204_548028715386316_53845317040984371_o

Atsiskaitymų metu daugelis iš mūsų susitelkiame ties mokslais, tačiau  siekiant sėkmingai ir be streso užbaigti egzaminų laikymo laikotarpį verta prisiminti keletą esminių dalykų apie atsiskaitymo procesą.

Dalyko (modulio) aprašas: dažnai pamirštamas, tačiau naudingas

Dalyko (modulio) aprašas pristatomas pirmosios paskaitos metu. Jame galima rasti daug naudingos informacijos, įskaitant tai, kokios temos yra dėstomos semestro metu, kaip vykta egzaminas, kokia yra galutinio įvertinimo sandara ir kokie yra vertinimo kriterijai. Svarbu paminėti, kad dalyko apraše numatyta informacija semestro eigoje negali būti keičiama, t.y atsiskaitymas privalo būti vykdomas apraše numatyta tvarka. Primename, kad galutinis egzaminas negali vykti vien žodžiu!

Kaip užtikrinti akademinį sąžiningumą egzamino metu?

Dėstytojas prieš atsiskaitymą turi informuoti apie atsiskaitymo tvarką – leistinas naudoti priemones ir elgesį atsiskaitymo metu. Tam, kad būtų išvengta akademinio nesąžiningumo, dėstytojas arba studentas gali pasinaudoti galimybe pakviesti VU SA programos „Sąžiningai“ stebėtojus užregistruodami egzaminą stebėjimui. Tą galite padaryti parašę el. paštu saziningai@fsf.vusa.lt arba saziningai@vusa.lt ir laiške nurodę: egzamino vietą (KAP bei auditoriją), datą, laiką bei trukmę, apytikslį egzamine dalyvausiančių studentų, dėstytojų bei reikiamų stebėtojų skaičių. Tiesa, yra galimybė ir pačiam stebėti egzaminą – susidomėję gali kreiptis į  savo padalinio programos „Sąžiningai“ koordinatorę. Akademiniu nesąžiningumu yra laikoma ir tai, kad nepranešama apie matytą nusižengimą. Patvirtinus akademinio nesąžiningumo atvejį, studento egzaminas yra nutraukiamas, o pažeidimas yra pranešamas administracijai. Įsiminkime: už nesąžiningumą studijų arba studijų vertinimo metu studentas yra šalinamas iš universiteto!

Egzamino įvertinimas ir grįžtamasis ryšys

Egzamino ar įskaitos įvertinimas privalo  būtu įvestas į VU informacinę sistemą  (VUSIS) per 5 darbo dienas nuo atsiskaitymo datos. Svarbu atkreipti dėmesį, jog jei atsiskaitymo rezultatai yra siunčiami visam kursui, dėstytojas gali nurodyti tik studento LSP numerį ir įvertinimą (studijuojančiojo vardas ir pavardė nenurodomi). Po atsiskaitymo studentai turi teisę gauti grįžtamąjį ryšį! Tai yra puiki galimybė susipažinti su savo įvertinto darbo klaidomis, trūkumais bei pastabomis. Susitarus su dėstytoju galima ateiti ir į individualų darbo aptarimą.

Viliamės, jog ne tik žinodami egzamino medžiagą, bet ir turėdami supratimo apie atsiskaitymų tvarką, galėsite jaustis saugūs ir savarankiški!

Jeigu kiltų klausimų, visada galite kreiptis į VU SA FsF akademinės srities koordinatorę el. paštu akadem@fsf.vusa.lt.

Vilniaus universiteto Studentų atstovybė Filosofijos fakultete linki Jums sėkmės!