Gretutinės studijos (gretutinė studijų programa) – pirmosios pakopos studijų programos dalis, kurią sudaro privalomieji ir (ar) studento pasirenkami kitos studijų krypties (šakos) dalykai (moduliai) ir kuri atitinka minimalius šios studijų krypties (šakos) reikalavimus. Dažniausiai užduodami klausimai apie gretutines studijas:

 • Ar gretutinės studijos mokamos?
  Iš esmės nemokamos. Jeigu įstojai į VNF vietą bakalauro studijose, tai studijuojant pagrindines bakalauro studijas ir gretutines studijas Tu moki pilną savo bakalauro studijų kainą. Jei gretutinių studijų, kurias pasirinkai, bakalauras kainuoja brangiau nei pagrindinės Tavo studijos (pavyzdžiui, jeigu studijuoji sociologiją ir moki 1127,20 € per metus ir įstoji į psichologijos gretutines studijas, kurių bakalauras kainuoja 2212,12 € per metus), papildomai mokėti už jas nereikia. Taip pat yra ir su VF vieta, tačiau tokiu atveju už Tave sumoka valstybė.
 • Kiek metų trunka gretutinės studijos?
  Tiek, kiek trunka Tavo bakalauro studijos. Studijos prasideda nuo 2 kurso, tad būdamas pirmame kurse registruotis gali iki kovo 15 d., jeigu gretutinės studijos prasideda rudens semestre. Jeigu pavasario – registruotis reikia antrame kurse iki spalio 15 d.
 • Ar gretutinės studijos suteikia dvigubą kvalifikacinį laipsnį?
  Gretutinės studijos nuo 2017 m. rugsėjo nebesuteikia dvigubo kvalifikacinio laipsnio. Studentai, kurie pasiėmė gretutines studijas iki 2017 m. rugsėjo, vis dar gali gauti dvigubą kvalifikacinį laipsnį. Tačiau studentai, kurie pasirinko gretutines studijas nuo 2017 m. rugsėjo, gaus išrašą apie išklausytus dalykus.
 • Ar reikės rašyti du baigiamuosius darbus?
  Taip. Reikės rašyti tiek pagrindinių, tiek gretutinių studijų baigiamuosius darbus, bet bus gautas tik vienas diplomas (pagrindinių studijų).
 • Į kurio fakulteto administraciją reikėtų kreiptis norint pasirinkti gretutines studijas ar iškilus klausimams?
  Norint pasirinkti gretutines studijas ar dėl jų pasikonsultuoti, reikėtų kreiptis į (tam tikras) gretutines studijas vykdančio fakulteto administraciją.
 • Ar studentas turi pasiekti tam tikrą semestro pažymių vidurkį, kad galėtų stoti į gretutines studijas?
  Ne. Į gretutines studijas gali stoti visi studentai, kurie nori. Tačiau ne į visas gretutinių studijų programas yra priimami bet kurių programų studentai. Sąlygas galite rasti čia.
 • Ar baigus savo studijų bakalaurą ir gretutines studijas galima stoti į tų gretutinių studijų magistrantūrą?
  Negalima. Yra tam tikri teisiniai nurodymai, pavyzdžiui, I-ąją pakopą baigęs studentas turi būti surinkęs tam tikrą studijų programoje nurodytą kreditų skaičių, kurių tikrai neturės pabaigęs gretutines studijas.
 • Kaip su gretutinėmis studijomis kitame fakultete – ar sunku susiderinti paskaitas su bakalauro studijomis?
  Nesunku, tačiau tai priklauso nuo fakulteto ir tvarkaraščių. Pavyzdžiui, studijuojant sociologiją ir pasirinkus gretutines studijas Fizikos fakultete, problema gali tapti atstumas. Taip pat sunkumų gali kilti ir su kalbomis. Studijuojant gretutinėse studijose reikalaujama mokytis visko – krūvis didelis, nors reikia tilpti tik į 15 kreditų.
 • Ar galima keisti gretutines studijas?
  Galima, bet per senąsias ir naująsias gretutines studijas (bendrai) būtina surinkti 60 kreditų – nei mažiau, nei daugiau. Jeigu gretutinėse studijose per semestrą viršijama daugiau nei 15 kreditų, vėliau gali tekti susimokėti.
 • Ar įmanoma išvykti su ERASMUS+ programa turint gretutines studijas?
  Taip, bet Erasmus + programoje studijuosi savo bakalauro programos dalykus be gretutinių studijų. Už gretutines studijas reikės atsiskaityti grįžus, o tai reiškia, kad vieną semestrą teks turėti daugiau dalykų iš gretutinių studijų.
 • Ar sunku suderinti gretutinių studijų dalykų egzaminus su pagrindiniais?
  Galima viską suderinti. Studentas turi teisę laikyti gretutinių dalykų egzaminus jam patogiu laiku susitarus su dėstytoju.
 • Kada galima išsiregistruoti iš gretutinių studijų?
  Išsiregistruoti iš gretutinių studijų galima bet kada. Išsiregistravęs, studentas gaus išrašą apie išklausytus dalykus.

Į Jūsų klausimus apie gretutines studijas gali atsakyti VU SA FsF akademinio proceso reikalų koordinatorė Rūtavilė Pauliukaitė el. paštu akadem@fsf.vusa.lt arba telefonu +370 639 59 597.