Gretutinės studijos – tai universiteto suteikiama galimybė įgyti dvigubą bakalauro laipsnį, kuomet kartu su savo pagrindinės krypties studijomis yra pasirenkamos gretutinės (iš bet kokios studijų krypties ir nebūtinai giminingos. Pvz., studijuojant psichologiją galima mokytis ir kokios nors užsienio kalbos Filologijos fakultete). Kai kurias gretutines studijas (kurių specifika leidžia) galima tęsti antrojoje pakopoje. Dažniausiai užduodami klausimai apie gretutines studijas:

 • Ar gretutinės studijos mokamos?
  Iš esmės nemokamos. Jeigu stoji į VNF vietą bakalauro studijose, tai studijuojant pagrindines bakalauro studijas ir gretutines studijas Tu moki pilną savo bakalauro studijų kainą. Jei gretutinių studijų, kurias pasirinkai, bakalauras kainuoja brangiau nei pagrindinės Tavo studijos (pvz., jeigu studijuoji sociologiją ir moki 3892 Lt / 1127,20 € per metus ir įstoji į psichologijos gretutines, kurių bakalauras kainuoja 7638 Lt / 2212,12 € per metus), papildomai mokėti už jas nereikia. Taip pat yra ir su VF vieta, tačiau tokiu atveju už tave sumoka valstybė.
 • Kiek metų trunka gretutinės studijos?
  Tiek, kiek trunka Tavo bakalauro studijos. Studijos prasideda nuo 2 kurso, tad būdamas pirmame kurse registruotis gali iki kovo 15 d., jeigu gretutinės studijos prasideda rudens semestre. Jeigu pavasario – registruotis reikia antrame kurse iki spalio 15 d.
 • Ar reikės rašyti du baigiamuosius darbus?
  Taip. Reikės rašyti tiek pagrindinių, tiek gretutinių studijų baigiamuosius darbus.
 • Į kurio fakulteto administraciją reikėtų kreiptis norint pasirinkti gretutines studijas ar iškilus klausimams?
  Norint pasirinkti gretutines studijas ar norint pasikonsultuoti, kreiptis reikėtų į to fakulteto administraciją, kuriame yra vykdomos gretutinės studijos.
 • Ar yra nustatytas koks nors studento vidurkio limitas kada jis gali stoti į gretutines studijas?
  Nėra. Į gretutines studijas gali stoti visi studentai, kurie nori.
 • Ar baigus savo studijų bakalaurą ir gretutines studijas galima stoti į tų gretutinių studijų magistrantūrą?
  Negalima. Yra tam tikri teisiniai nurodymai, pavyzdžiui, baigus I-ąją pakopą studentas turi būti surinkęs tam tikrą studijų programoje nurodytą kreditų skaičių, kurių tikrai neturės pabaigęs gretutines studijas.
 • Kaip su gretutinėmis studijomis kitame fakultete, ar sunku susiderinti paskaitas su bakalauro studijomis?
  Nesunku, tačiau tai priklauso nuo fakulteto ir tvarkaraščių. Pvz., studijuojant sociologiją ir pasirinkus gretutines studijas Fizikos fakultete, problema gali tapti atstumas. Taip pat sunkumų gali kilti ir su kalbomis. Ten reikalauja mokytis visko – krūvis didelis, nors reikia tilpti tik į 15 kreditų.
 • Ar galima keisti gretutines studijas?
  Galima, bet per abi būtina surinkti 60 kreditų – nei mažiau, nei daugiau. Jeigu gretutinėse studijose per semestrą viršijama daugiau nei 15 kreditų, vėliau gali tekti susimokėti.
 • Ar įmanoma išvykti su ERASMUS programa turint gretutines studijas?
  Taip, tik Erasmus + programoje studijuosi savo bakalauro programos dalykus ir neapimsi gretutinių studijų. Už gretutines reiks atsiskaityti grįžus, tai reiškia, kad vieną semestrą teks turėti daugiau dalykų iš gretutinių studijų.
 • Ar sunku suderinti gretutinių studijų dalykų egzaminus su pagrindiniais?
  Galima viską suderinti. Studentas turi teisę laikyti gretutinių dalykų egzaminus tada, kai jam tai patogu. Tik reikia susitarti su dėstytoju, kuris turėtų sutikti bet kada priimti.